למה כל בעל עסק חייב אתר אינטרנט

אני נתקלת בשאלה הזאת כבר מספר פעמים –

"למה צריך אתר אינטרנט עסקי?

כולם גם ככה בפייסבוק שהפכה לפלטפורמה שיווקית לבעלי עסקים קטנים ובינוניים".

 

Fotolia 72532213 S

 

אז למה באמת כדאי להשקיע בבניית אתר אינטרנט?

אני דוגלת בעמדה שכל עסק קטן ובינוני זקוקים לאתר אינטרנט וזה לא משנה עם זה עסק לנגרות, עו"ד או עוסקת במקצועות היופי.

אתר אינטרנט נותן יתרון משמעותי לעסק שלכם לעומת מתחרים שאין להם אתר מכמה סיבות:

פייסבוק היא רשת חברתית שמדברת בשפה מסוימת ובעלת "חוקים" משלה. באתר משלכם אתם יכולים להיות מי שאתם ולעשות באמת מה שבא לכם. אין לכם הגבלה של תמונות, תוכן. אתם אלה שיכולים לשלוט בתגובות, בניראות ולהחליט מה מתאים לכם ומה לא.

 

בפייסבוק יש המווון רעעעש, המוון.. פירסומות, תגובות, פופ אפים קופצים של notifications וקצב המידע המתחלף הוא מאוד מאוד מהיר. לעומת זאת, כשהגולש נימצא באתר שלכם אין לו הפרעות, יש שקט וריכוז במוצר או שירות שהוא מתעניין בו.

 

כשמחפשים מוצר או שירות בגוגל מגיעים לרוב למאמרים בתוך האתר ולכן אתר הוא יתרון משמעותי לקידום ופירסום של העסק. במידה והמאמר יהיה רלוונטי ובעל ערך והדף של המאמר יהיה גם מעניין וגם יניע את הגולש לעשות פעולה נוספת כגון להיכנס לדף נוסף, ללחוץ על מאמר המשך או צור קשר הגולש יתעניין וישאר ויחקור את האתר, את העסק וקרוב לוודאי יתקשר או ישאיר פרטים.

 

באתר החומרים שלכם נישארים שלכם לנצח. אין סכנה שמשהו פתאום יחליט "לסגור" או "לשנות חוקים" בו בשונה מרשת חברתית שמנוהלת ע"י חברה / גוף. אתר הוא מקום יציב לאחסן את התוכן של העסק שלכם.

 

כעסק להיות פעיל ברשת הפייסבוק זה חשוב, אך גם חשוב שיהיה סניף אינטרנטי איתן שיציג וייצג את העסק בצורה ראויה כי זה פשוט עוד מקום לפירסום. כשיש לכם אתר יודעים שאתם קיימים. גם אם לא תעשו שום פעולות קידום כשתפנו את הלקוח הבא שלכם לחפש אותכם בגוגל הוא יגיע לאתר. וככל שתשקיעו בניראות האתר, בצבעים, בתוכן, בבלוג ובמסרים האתר יתקדם מעלה בגוגל ויגיעו ממנו יותר פניות.

 

אני שומעת המון גם את המשפט "כדי להביא תנועה ופניות צריך לקדם", נכון, אתר בפני עצמו יפה ושיווקי ככל שיהיה, אם לא תעשו איתו כלום לא יביא הרבה. אין פה קסם, קידום זה חלק מהעבודה השותפת על העסק. גם כדי למכור צריך להרים טלפון, ליזום ולקבוע פגישה. אך כשתפנו לקוחות לאתר, הוא יעשה את העבודה. כשתכתבו מאמרים אם תוכן רלוונטי {כדוגמת המאמר הזה} ותשתלו מילות מפתח במקום שצריך, האתר יעלה בגוגל. וכשמישהו יחפש מוצר/ שירות / שאלה בתחום שלכם הוא יגיע למאמר באתר וממנו לעוד דפים.

 

לסיכום, להיות פעיל ברשת זה אחלה אבל ללא ספק אתר אינטרנט יכול להיות עוד משפך לזרימת לקוחות קבועה.

תוכלו להתרשם מאתרים שנבנו ועוצבו בסטודיו כאן: https://www.indigo-graphics.co.il/webdesignindigo/

במידה ויש לכם עוד שאלות בנושא הקמת אתרים ועיצוב שיווקי אשמח שתדברו איתי: 0527587665

סופ"שׁ נעים!

ילנה

השארת תגובה