מה זה וורדפרס ולמה מומלץ לבנות איתו אתר אינטרנט לעסק שלכם

מה זה וורדפרס

וורדפרס (WordPress) הינה יישום מחשב לניהול תוכן מתקדם. כשליש מאתרי האינטרנט בעולם פועלים על גבי מערכת וורדפרס מה שהופך אותה לאחת ממערכות התוכן המובילות כיום.

מערכת ניהול תוכן היא המרכיב השלישי שאתם צריכים בנוסף לדומיין ואחסון כדי שיהיה לכם אתר אינטרנט מתפקד ופעיל.

מה זה וורדפרס ? את תוכנת וורדפרס אשר הוצגה לראשונה בינואר 2003 פיתחו במשותף מייק ליטל (Mike Little) מעצב גרפי ומאט מאלנווג (Matt Mullenweg) מתכנת-חובב שפיתח מערכת בלוגים שהוא עצמו היה רוצה, אשר האמין בעקרונות הקוד הפתוח והתוכנה החופשית. 

המאפיינים של מערכת ניהול התוכן וורדפרס

עומדת בתקני רשת מקובלים

וורדפרס מתחייבת לכך שכל קוד שנוצר על ידה עומד במלואה בתקנים שהוגדרו על ידי W3C (World Wide Web Consortium) ארגון בינלאומי העוסק בתקינה ברשת (web). המשמעות היא, שאתר האינטרנט שלכם יעבוד היטב גם בדפדפנים הקיימים וגם ישמור על תאימות עם הדורות הבאים של הדפדפנים שיפותחו בעתיד.

מספר ערכות נושא לבחירתכם

כברירת מחדל וורדפרס מגיעה עם מספר תבניות נושא הניתנות להתקנה מהירה, ומאפשרת החלפת תבנית תוך שניות בודדות, בלחיצת כפתור ובחירה מתוך ספריה מובנית עם אלפי ערכות נושא נוספות. 

ניהול רשת אתרי אינטרנט על אותה הפלטפורמה

מערכת התוכן של וורדפרס מאפשרת לכם ליצור ולנהל אתר יחיד או מספר אתרים, ללא צורך בביצוע התקנות מרובות.    

ידידותית למנועי החיפוש

מערכת וורדפרס מותאמת למנועי החיפוש ומציעה אופטימיזציה מלאה למנועי חיפוש ומאפשרת לחבר את אתר האינטרנט שלכם למבחר תוספי SEO בהתאם לבחירתכם.

ניהול קובצי מדיה 

פלטפורמת וורדפרס מאפשרת לכם להוסיף לאתר האינטרנט שלכם מדיה במהירות ובקלות, באמצעות פעולת 'גרירה ושחרור'.ניתן להוסיף גלריות ותמונות ולשלב בהן טקסט וכותרות ALT (המלא Alternative Text). תגיות מסוג זה מכילות תיאור חלופי לתמונה המוצג למשתמשים רק אם התמונה לא נטענה באופן תקין, משמשות לקידום האתר והתמונות במנועי החיפוש, תומכות בהטמעת נגישות באתר. כמו כן, מערכת ניהול התוכן של וורדפרס מציעה גם מספר כלים עריכת תמונות.

מערכת תגובות מובנית

כלי התגובות של וורדפרס מאפשרים לגולשים ולקהל שלכם להגיב ולקיים עימכם שיח ודיונים בתוך המרחב של אתר האינטרנט או הבלוג שלכם.

ניהול משתמשים 

המערכת של וורדפרס מאפשרת לכם ליצור הרשאות כניסה לממשק ניהול התוכן ובאופן זה ניתן לשתף אנשים נוספים בניהול התוכן, יצירת התכנים ופרסומם באתר וכד'. וניתן גם לרשום מנויים ובאופן זה ליצור קהילה ולהרחיב את הקהילה הקיימת.

כלי פרסום לניהול נוח ויעיל של התוכן שלכם

הממשק של וורדפרס מקל עליכם לנהל את התוכן שלכם – יצירת טיוטות פוסטים, מעקב אחרי שינויי עריכה, תזמון פוסטים לפרסום עתידי, הפיכת התוכן לציבורי או פרטי כרצונכם, ואבטחת פוסטים ודפים עם סיסמה.

כמו כן, המאפיין הבסיסי של פרסום פוסטים ועמודים סטטיים שוכלל וכיום ניתן להגדיר סוגי תכנים מותאמים אישית. מאפייני קטלוג ותיוג שוכללו אף הם, כך שניתן להוסיף טקסונומיה מותאמת אישית מעבר לקטגוריות והתגיות המוצעות כברירת מחדל.

הרחיבו את אתר האינטרנט שלכם עם שפע תוספים לבחירתכם

וורדפרס מגיעה עם תכונות רבות, ועדיין ייתכן שתיתקלו בתכונה שאתם מבקשים להשתמש בה אך איננה קיימת כברירת מחדל. במקרה כזה תוכלו לחפש ולמצוא את  התכונה המבוקשת לכם בתוך ספריה של אלפי תוספים, ובאופן זה להרחיב את היכולות של המערכת מעבר לתכונות הבסיסיות שלה. כגון: הוספת גלריות מורכבות, ווידג'טים של מדיה חברתית, הגנה מפני דואר זבל, לוחות שנה, טפסים, אופטימיזציה למנועי חיפוש ועוד.

וורדפרס בשפה העברית

וורדפרס זמינה בלמעלה מ- 70 שפות וקל להשתמש בה גם בשפה העברית. בנוסף לתמיכה מובנית בשפות בינלאומיות, התמיכה בשפות מקומיות מתבצעת באמצעות משתמשים מוגדרים שקיבלו הרשאות מיוחדות לביצוע התאמות לשפה המסוימת, והם אלה שמבצעים את ההתאמות לשפתם ומשחררים גרסאות מקומיות. 

למה כדאי לבחור בוורדפרס לבניית אתר האינטרנט שלכם?

מתוך ניסיון רב בעיצוב ובניית אתרי וורדפרס תדמיתיים עבורי ועבור לקוחות הסטודיו, ולאחר התנסות במערכות תוכן נוספות ואחרות, אני ממליצה על וורדפרס כמערכת ניהול התוכן שלכם ממספר סיבות:

רישיון שימוש קוד פתוח במערכת וורדפרס 

וורדפרס היא תוכנה חופשית המספקת לכם גישה מלאה לקוד האתר. אתם לא תלויים באף אחד בניגוד לבניית אתר אינטרנט במערכת קוד סגור. 

לא נדרש ידע טכנולוגי או בתכנות להשתמש במערכת וורדפרס

כיום ניתן לבנות בוורדפרס עם האלמנטור – פייג' בילדר המאפשר עיצוב ובניה של עמודי אינטרנט ללא צורך בידע ושימוש בקוד או במתכנת. 

בתוך מערכת התבניות משולבת מערכת וידג'טים מתקדמת המאפשרת להתקין, לשנות, להזיז ולסדר רכיבים שונים ללא כל ידע בשפות התכנות השונות, על ידי גרירת הווידג'טים מתפריט לתפריט. 

מערכת תפריטים מותאמת אישית מאפשרת ליצור תפריטי ניווט מתוך לוח הבקרה, ללא צורך בידע מוקדם ב-JavaScript או ב-CSS. 

התקנה ושדרוגים קלים ומהירים

וורדפרס הינה מערכת פשוטה לשימוש, ניתן להעלות את האתר שלכם לאינטרנט או לשדרג גרסה קיימת של וורדפרס בלחיצת כפתור! ולפרסם את התכנים שלכם במהירות.

מבחר תבניות וורדפרס מעוצבות

תבניות (ערכות נושא) חינם ובתשלום מהן ניתן לבחור תבנית לאתר שלכם.

בחירה עצמאית של אנשי/ות מקצוע לעבוד עימם על האתר שלכם

מערכת וורדפרס מאפשרת לכם לעבוד עם מי שאתם רוצים ללא שום מגבלה למתכנתים מסוימים. 

משתמשים באתר בצורה עצמאית 

זוהי מערכת ידידותית למשתמשים שקל מאוד להשתמש בה ללא הבנה טכנולוגית כלשהי, להוסיף ולמחוק תכנים באופן מידי, לייבא ולייצא. הכול בעצמכם ללא שום תלות במי שבנו לכם את האתר.

גמישות

באמצעות וורדפרס תוכלו ליצור כל סוג של אתר שתרצו: בלוג או אתר אישי, גלרית תמונות, אתר עסקי תדמיתי, תיק עבודות מקצועי, אתר לעמותה, מגזין, אתר חדשות, קהילה מקוונת, ואפילו רשת אתרי אינטרנט.

הגמישות של וורדפס גם מאפשרת תגובה מהירה למשל, ביצוע שינויים הנדרשים מידי פעם על ידי גוגל.

מודולריות

העסק שלכם יכול 'לגדול' עם אתר האינטרנט שלכם. להתחיל יותר 'בקטן' למשל, רק בבלוג או רק בקטלוג פרויקטים, ולהתפתח משם לאתר תדמיתי שלם כשתהיו מוכנים לכך.

התממשקות כמעט עם כל כלי או מערכת בעולם

לדוגמה 'גוגל אנליטיקס' המאפשרת לצפות ברווחי החנות באתר, לנתח את נתוני המכירות ולבנות על בסיסם קמפיינים לפרסום.

עשרות אלפי תוספים ופיצ'רים להרחבת  אתר האינטרנט שלכם

היוצרים מגוון רחב לבחור ממנו עבור כל תכונה שאתם רוצים להוסיף לאתר שלכם מעבר לתכונות הבסיס המוגדרות כ'ברירת המחדל' של המערכת.

שליטה מלאה על כל מה שאתם עושים באתר

עם וורדפרס יש לכם שליטה כמעט מלאה (בגבולות ממשק המערכת) על עיצוב האתר, הבנייה שלו, ועל ניהול התכנים שאתם מפרסמים בו.

אתם יכולים ליצור פוסטים ועמודים, לערוך, למחוק או לפרסם. להכניס מדיה בפורמטים שונים (למשל תמונות או סרטונים) בלחיצת כפתור.

מערכת תוכן נוחה לשימוש

המאפיינים של וורדפרס הופכים אותה למערכת נוחה מאוד לשימוש גם אם אינכם אנשים טכנולוגיים כלל. 

וורדפרס מעולה לקידום בגוגל (SEO) 

וורדפרס מספקת כלי קידום אתרים המקלים על בניית מפת אתר, חיבור אתר האינטרנט לשירותים השונים של גוגל, ביצוע התאמה מלאה של הפוסטים והעמודים לגוגל בכל הקשור לתגי מטה, קישורים פנימיים, מתן גישה לרובוטים של גוגל והתוכן עצמו. וכמו כן, ביצוע תהליכי אופטימיזציה המאפשרים להגיע למהירות טעינת אתר גבוהה מאוד וכתוצאה מכך לשפר מאוד את אחוזי ההמרה של אתר האינטרנט שלכם. 

בחירה עצמאית של חברת האחסון שלכם  

אתם יכולים לאחסן את האתר שלכם איפה שמתאים לכם ואינכם כבולים לספק אחסון יחיד.

קהילת מפתחים גדולה 

הממשיכים לשפר את המערכת ולכתוב לה תוספים נוספים בקביעות.

אם כן, וורדפרס היא פלטפורמה מוכרת ומוערכת לבניית אתרי אינטרנט ויש לפופולריות שלה סיבות רבות.

המאפיינים של מערכת זו, מגוון האפשרויות שיש בה והיתרונות הברורים שלה מהווים תשתית יציבה לבניית אתר אינטרנט איכותי המציע חוויית גלישה ושימוש מרגשת ובלתי נשכחת לגולשים בו. 

חשוב לדעת לפני שבונים אתר

מעוניינים לבנות אתר? רוצים לקבל שיחת ייעוץ ללא התחייבות? שלחו לי הודעת ווטסאפ

שלכם,

signature
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
20

עיקבו גם באינסטגרם indigo_brands#

[instagram-feed num=9 cols=3]

נושאים נוספים שיעניינו אותך

IMG 20191127 195136 856 1

צ'ק ליסט ללוגו מנצח

צ'ק ליסט ללוגו מנצח מהו לוגו מנצח? לוגו שעובד בשבילך 24/7 כלומר לוגו שמעביר נכונה את ערכי העסק והמסרים שלו בצורה מיידית. איך תדעו אם

קרא עוד »
Screen shot 2019 11 29 at 2.06.17 PM 1

מה מיתוג בעצם עושה?

מה מיתוג בעצם עושה? צריך להבין שמיתוג זה לא רק להראות "יפה" , מיתוג הוא בראש ובראשונה כלי אסתרטגי שדרכו הצופה מתחבר רגשית לעסק שלך

קרא עוד »
matan1

מיתוג עורכי דין

מיתוג לעורכי דין הוא מיתוג מורכב, כיוון שצריך להעביר את המסר בצורה פשוטה ומינימליסטית תוך התחשבות בהגבלות הגרפיות של המקצוע. הגבלות מבחינת העיצוב הגרפי: אפשר

קרא עוד »
השארת תגובה