הסודות של הלוגואים - גלו את סודות העיצוב של לוגו מנצח!

הלוגו הוא סימן ההיכר שמזהה את העסק שלכם.

זהו סמל חזותי רב משמעות שיש לו תפקידים רבים, המשמש כנכס כלכלי לעסק ומספק לו יתרונות שונים. ולכן, לא נהוג לשנות ולחדש את הלוגו לעתים תכופות, אלא רק מסיבות ייחודיות.

כגון: מיתוג מחדש (למשל בעקבות העברת בעלות על העסק-המותג), התרחבות עסקית לתחומי פעילות חדשים ונוספים, פניה לקהל שונה או כשרוצים לרענן ולחדש את הלוגו.

הלוגו במיטבו איננו מסתכם רק בגרפיקה אלא יש לו משמעות ויכולת להעביר מסרים בצורה שמדברת גם אל הרגש וגם ואל השכל. באמצעות הצבעים, סוג הגופן (הכתב) והמאפיינים של האותיות – עובי, מידת ה"חספוס", הזרימה והקריאות שלהן.

כמו גם היצירתיות והסגנון הכללי שהלוגו משדר (למשל "רציני/קליל", "שמרני/חדשני", "אופנתי" וכד').

לכל המאפיינים הללו תפקיד חשוב בהעברת המסר שרוצים להעביר.

אנחנו מתחילים את מיתוג העסק מהלוגו מפני חשיבותו ומפני שממנו אנחנו גוזרים למעשה את השפה העיצובית שתאפיין את העסק ותלווה אותו בכל פרסומיו – הצבעים, סוג הכתב, צורות גרפיות שונות ועוד.

אם כן, ללוגו שלכם ישנה חשיבות רבה ולכן אני רוצה לשתף אתכם בכמה מ'סודות עיצוב הלוגו המנצח' הסודות של הלוגואים – שחשוב ליישם בכדי ליצור לעסק שלכם לוגו איכותי ומקצועי שגם נראה טוב וגם מעביר בהצלחה בכל הרמות (שכל ורגש) את מה שחשוב לכם.

✅ בעת תהליך עיצוב הלוגו – יש לקחת בחשבון היבטים מעשיים, אסטרטגיים ויצירתיים כאחד

היבטים מעשיים – קשורים למאפייני העסק, המוצרים והשירותים שלו. לשימוש שעתידים לעשות בלוגו, האם הכוונה היא לפתח עסק ומותג מקומי או בינלאומי, מהו התקציב שיש לכם להקצות עבור עיצוב הלוגו והמיתוג, ועוד.

היבטים אסטרטגיים – קשורים להבנת חזון העסק, הערכים המובילים אותו, הסיפור שלו, הכיוונים העסקיים שרוצים לקחת אליהם את העסק, קהלי היעד, הסביבה העסקית בתוכה פועל העסק ועוד.

היבטים יצירתיים – קשורים לניסיון, למיומנות וליכולות העיצוביות של איש/ת המקצוע עימם אתם עובדים 'לתרגם' את כל ההבנות והמידע שנאסף, ללוגו שעונה על הצורך ליצור לעסק-המותג ייחודיות ויזואלית.

ובנוסף לוגו המשמש כסימן ההיכר של העסק ו'יודע' לשדר את את התדמית המתאימה ולהוביל לזיהוי מהיר וקל של העסק ומוצריו.

הסודות של הלוגואים

לוגו למותג ׳טודו׳ מעדניית בוטיק

לוגו בולט ומעניין

זהו לוגו איכותי הבנוי על פי כללי העיצוב המקובלים המדויק לעסק ומאפייניו, ומשלב יצירתיות עם מקוריות, אסתטיות והבנה שיווקית.

לוגו למותג ׳סבונא׳ – יצירות אומנות בסבון ובנר

יש לעצב את הלוגו בהתאמה לקהל היעד שהוגדר

על השפה הגרפית בה משתמשים בעיצוב הלוגו 'לדבר' לקהל או לקהלים אליהם אתם פונים. אם לדוגמה קהל היעד שלכם הוא הורים-ילדים הסגנון של הלוגו יהיה שונה מאשר במקרה שבו אתם פונים לקהל של ספורטאים או לקהל של בני הגיל השלישי או לקהל של נשים, גברים וכד'.

על הלוגו שלכם להיות בהלימה עם הזהות העסקית והמותגית

לאחר שהגדרתם איך הייתם רוצים שהקהל שלכם יתפוס אתכם מבחינה תודעתית ומהי התדמית שאתם רוצים לשדר – לדוגמה תדמית של עסק 'אופנתי', 'חדשני', 'ספורטיבי', 'אקולוגי', 'מרדני' וכד', על הלוגו להביא לידי ביטוי תדמית זו.

ובוודאי שחשוב שהלוגו לא יהיה בניגוד לתדמית שהוחלט עליה, כדי להימנע מבלבול הקהל שלכם ויצור לכם בעיה.

joker

לוגו למותג ׳ג׳וקר׳ – חנות צעצועים

בניה טכנית נכונה של הלוגו

יש לוודא שהלוגו בנוי נכון מהבחינה הטכנית כך שהוא נראה טוב על מגוון רקעים (על רקע לבן, על רקע שקוף) וניתן להשתמש בו בכל מקום.

הלוגו עצמו והמשפט המלווה (כותרת המשנה) נראים טוב בכל מדיה ובכל גודל

שימו לב שצורת הלוגו איננה נפגעת כאשר משנים את גודלו – כאשר מגדילים או מקטינים אותו. כך שהוא עדיין נראה טוב בכל מקום בו הוא מופיע, מחתימה במייל ועד אתר אינטרנט.

לוגו מאוזן בפרופורציות שלו

כלומר, ללא חריגה ברוחב, בגובה או לאיזשהו כיוון.

aloffive

לוגו למותג ׳Allffice׳ – ניהול משרד יעיל לעסקים

שמירה על פשטות

עיצובי הלוגו המוצלחים ביותר הם, בדרך כלל, אלו המאופיינים בפשטות ובאלגנטיות נצחיים. לכן, מומלץ להימנע מהעמסת יותר מידי פרטים על הלוגו, ממורכבות או תחכום יתר.

צבעוניות

כדאי לא להשתמש ביותר מידי צבעים בלוגו שלכם. כמו כן, חשוב לוודא שהלוגו שלכם נראה טוב גם בצבע וגם בשחור לבן.

לוגו שמעביר תחושה ומסר

מיד ובתמציתיות, מבלי לפרט ולהסביר יותר מידי.

לוגו קליט וזכיר

עד כדי כך שמספיק לראות אותו ויודעים מיד באיזה עסק או מותג מדובר.

חשוב להתייחס לנקודות שהוצגו כאן ולהקפיד ליישם בתהליך עיצוב הלוגו שלכם. כדי שהוא באמת יהפוך מ'סתם צורה גרפית' לסמל חזותי עוצמתי המשמש כאחד הנכסים החשובים ביותר של העסק שלכם. וכדי שהוא יניב לכם, כחלק ממיתוג העסק הכולל, רווח בצורה של יותר הכנסות ולקוחות.

רוצים לקבוע איתי שיחת אסטרטגיה למיתוג העסק שלכם? השאירו לי הודעה בווסטאפ!

שלכם,

signature
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
20

עיקבו גם באינסטגרם indigo_brands#

[instagram-feed num=9 cols=3]

נושאים נוספים שיעניינו אותך

IMG 20191127 195136 856 1

צ'ק ליסט ללוגו מנצח

צ'ק ליסט ללוגו מנצח מהו לוגו מנצח? לוגו שעובד בשבילך 24/7 כלומר לוגו שמעביר נכונה את ערכי העסק והמסרים שלו בצורה מיידית. איך תדעו אם

קרא עוד »
Screen shot 2019 11 29 at 2.06.17 PM 1

מה מיתוג בעצם עושה?

מה מיתוג בעצם עושה? צריך להבין שמיתוג זה לא רק להראות "יפה" , מיתוג הוא בראש ובראשונה כלי אסתרטגי שדרכו הצופה מתחבר רגשית לעסק שלך

קרא עוד »
matan1

מיתוג עורכי דין

מיתוג לעורכי דין הוא מיתוג מורכב, כיוון שצריך להעביר את המסר בצורה פשוטה ומינימליסטית תוך התחשבות בהגבלות הגרפיות של המקצוע. הגבלות מבחינת העיצוב הגרפי: אפשר

קרא עוד »
השארת תגובה